Navštívte nás

Žilina, Závodská 6

Napíšte nám

ambulancia@blahamed.sk

Zavolajte nám

+421 41 270 55 77

FAQ
Často kladené otázky

Vítame vás na stránke často kladených otázok pre ambulanciu BLAHA MED. Je zameraná na zodpovedanie vašich najčastejších otázok týkajúcich sa ambulancie, základných informácií a ponuky služieb pre individuálnych i firemných klientov.

Sme si vedomí, že v oblasti zdravia a liečby môže vzniknúť mnoho otázok a preto sme sa rozhodli poskytnúť vám na tomto mieste prehľadné a ucelené odpovede na najčastejšie z nich. Našim cieľom je nielen poskytnúť vám potrebné informácie, ale aj uľahčiť vám proces rozhodovania pri voľbe všeobecného lekára.

Pokiaľ tu nenájdete odpoveď na vašu otázku, neváhajte nás kontaktovať.

Tešíme sa, že môžeme byť vašim spoľahlivým zdrojom informácií a partnerom vo vašej ceste k zdraviu a blahu.

Ambulancia BLAHA MED – základné info

Kde sa nachádza ambulancia?

Ambulancia všeobecnej lekárky pre dospelých MUDr. Janky Blahovej sa nachádza v Žiline, v širšom centre mesta, pri Rondli – kruhovom objazde. Vstup do ambulancie sa je v rohu  parkoviska, pri podchode, po bezbariérovej rampe. Adresa: Závodská 6, 010 01 Žilina. Viac informácií nájdete na stránke kontakt.

Kde je možné pri ambulancii parkovať?

Pohodlne zaparkujete vo dvore pred vstupom do ambulancie, použite mestský parkovací automat.

Je ambulancia bezbariérová?

Áno, vstup do praxe BLAHA MED z parkoviska je bezbariérový, po bezbariérovej rampe. Čakáreň i ambulancie sú bezbariérové. Prax je vybavená bezbariérovou toaletou pre pacientov.

Kto sa môže prihlásiť do ambulancie?

Ambulancia BLAHA MED je ambulancia všeobecnej lekárky pre dospelých vo veku od 19 rokov. Je určená predovšetkým pre občanov s platným verejným zdravotným poistením na Slovensku.

Prijíma ambulancia pacientov?

Áno, v súčasnosti ambulancia všeobecnej lekárky pre dospelých BLAHA MED prijíma nových pacientov. V prípade záujmu o prihlásenie sa nás kontaktujte mailom: ambulancia@blahamed.sk.

Je vyšetrenie plne hradené zo zdravotného poistenia?

V ambulancii BLAHA MED je zdravotná starostlivosť plne hradená zo zdravotného poistenia. V prípade požiadavky na vyšetrenie nad rámec zdravotného poistenia na vlastnú žiadosť pacienta, bude účtovaná cena podľa cenníka BLAHA MED. Viac informácií získate na podstránke Cenník. 

V ktorými zdravotnými poisťovňami ambulancia spolupracuje?

Spolupracujeme so všetkými zdravotnými poisťovňami na Slovensku. Našimi partnermi sú Všeobecná zdravotná poisťovňa, Dôvera a Union.

Aké služby poskytuje ambulancia klientom?

Ambulancia BLAHA MED poskytuje zdravotnú starostlivosť v odbore všeobecné lekárstvo v plnom rozsahu. Medzi najčastejšie služby patrí: diagnostika, prehliadky do zamestnania, vstupné prehliadky, preventívne prehliadky, interné predoperačné vyšetrenia, vakcinácie, vyšetrenia CRP, EKG, ABI, FOB a ďalšie.

Aké je vybavenie ambulancie BLAHA MED?

Naša ambulancia je úplne nová, moderne zariadená a vybavená. Zakladáme si na top medicínskom vybavení, ktoré nám pomáha dosiahnuť spoľahlivé výsledky nevyhnutné pre presnú diagnostiku a následnú liečbu. Naša ambulancia disponuje prístrojmi EKG, ABI s pulznou vlnou, POCT prístroj na vyšetrenie laboratórnych parametrov v pohodlí ambulancie (CRP, FOB ale tiež troponín, DDimery, Strep+ test, Covid 19 antigén), Pulzný oxymeter a Glukomer. 

O zmene všeobecného lekára

Kedy si môžem preniesť zdravotnú dokumentáciu k Vám?

Zmenu je možné urobiť, ak je pacient aspoň 6 mesiacov registrovaný u svojho všeobecného lekára.

Aký je postup pri zmene všeobecného lekára?

Na našom webe si vyplníte Dohodu o poskytovaní zdravotnej starostlivosti s našou ambulanciu a doručíte ju do našej ambulancie alebo prídete k nám a dohodu podpíšete na mieste. Súčasne podpíšete odstúpenie dohody s vašim doterajším všeobecným lekárom. Všetko ostatné vybavíme za Vás.

Musím si vyžiadať zdravotnú dokumentáciu od svojho súčasného lekára?

Nemusíte, dokumentáciu od vášho lekára vyžiadame za Vás.

Stávam sa hneď pri podpise dohody vašim pacientom?

Zmena lekára sa robí vždy od 1.dňa nasledujúceho mesiaca po odstúpení od dohody s pôvodným lekárom.

Čo nasledujte potom ako sa stanem vašim pacientom?

Potom ako budeme mať k dispozícii Vašu zdravotnú dokumentáciu, pozveme vás na termín vstupnej lekárskej prehliadky.

Ambulancia BLAHA MED – pre individuálnych klientov

Ako sa viem objednať na vyšetrenie k lekárke?

Objednať na vyšetrenie do ambulancie BLAHA MED sa môžete pohodlne vyplnením formulára na: www.napislekarovi.sk Pri výbere lekára zadajte meno lekárky: MUDr. Jana Blahová alebo kód lekárky a84598.

Môžem poslať lekárke aj správu?

Áno, môžete poslať lekárke správu prostredníctvom formulára „krátka správa“ na: www.napislekarovi.sk Pri výbere lekára zadajte meno lekárky: MUDr. Jana Blahová alebo kód lekárky a84598.

Môžem lekárke aj zavolať?

Áno, pani doktorka Blahová je Vám k dispozícii na telefonickú konzultáciu denne, v čase od 7:30 do 8:30 hod. a od 11:00 do 12:00 hod. na tel. čísle: +421 948 444 180.

Ako si viem objednať lieky ktoré užívam dlhodobo?

Lieky si môžete objednať pohodlne vyplnením formulára na: www.napislekarovi.sk Pri výbere lekára zadajte meno lekárky: MUDr. Jana Blahová alebo kód lekárky a84598.

Kedy mám nárok na preventívnu prehliadku u všeobecného lekára?

Na bezplatnú preventívnu prehliadku u svojho všeobecného lekára má pacient nárok zo zákona každé 2 roky, darcovia krvi každý rok. Ak máte záujem o preventívnu prehliadku mimo tohto obdobia, môžete využiť našu ponuku preventívnej prehliadky BLAHA MED a nechať si vyšetriť svoj aktuálny zdravotný stav.

Ako prebieha preventívna prehliadka?

Celý proces preventívnej prehliadky môže trvať približne 20 až 60 minút. Je dôležité absolvovať preventívne prehliadky pravidelne, aby bolo možné zistiť všetky zdravotné problémy včas a aby sa zabránilo ich zhoršeniu. 

Robí ambulancia aj interné predoperačné vyšetrenia?

Áno, v ambulancii BLAHA MED si môžete objednať interné predoperačné vyšetrenie. Ide o súbor výkonov, ktoré vykonáva naša ambulancia za účelom zistenia prípadného interného ochorenia pred plánovanou operáciou. Interné predoperačné vyšetrenie je súčasťou každej operácie v celkovej anestézii. Interné predoperačné vyšetrenie u „zdravého“ pacienta by nemalo byť staršie ako 14 dní pred operačným výkonom. V prípade záujmu o interné predoperačné vyšetrenie v pohodlí našej ambulancie sa na termín objednajte telefonicky na tel. čísle: +421 41 270 55 77 denne alebo mailom: ambulancia@blahamed.sk.

Môžem si v ambulancii objednať infúznu terapiu?

Áno, v našej ambulancii poskytujeme i infúznu terapiu realizovanú na základe vašej požiadavky s ohľadom na váš zdravotný stav. Táto služba je spoplatnená v zmysle cenníka.

Vystaví mi ambulancia potvrdenie o zdravotnej spôsobilosti?

Áno, v ambulancii vám vystavíme potvrdenie o zdravotnej spôsobilosti na rôzne účely na vlastnú žiadosť. Táto služba je spoplatnená v zmysle cenníka. Zľavu majú naši pacienti v prípade ak absolvovali preventívnu prehliadku za posledné 2 roky.

Ambulancia BLAHA MED – podporné programy

Poskytuje ambulancia podporné programy pre pacientov?

Áno, našou víziou je prevencia ochorení a zdravý životný štýl. V tom našich pacientov podporujeme. Ponúkame viaceré možnosti podporných programov: Pre hypertonikov, Pri Dyslipoproteinémii a Pri obezite.

O čo ide pri programe pre hypertonikov?

Ide o program podpory pre pacientov s vysokým krvným tlakom, ktoré je najčastejším kardiovaskulárnym ochorením. Prevenciou vzniku je vyvážená strava, pravidelná fyzická aktivita, pravidelné meranie tlaku krvi a zaznamenávanie jeho hodnôt. Pomáhame pri nastavení liečby tak, aby sme predišli komplikáciám pri nekontrolovanej hypertenzii.

Ponúkate i podporný program pri liečbe dyslipoproteinémie?

Áno, jeho základom je motivovať pacienta k liečbe, pri diétnych opatreniach znížiť príjem absolútneho množstva stravou prijatého tuku a zameniť ho za rastlinné tuky. Neoddeliteľnou súčasťou nefarmakologických opatrení je veku a zdravotnému stavu primeraná fyzická aktivita.

Aký je program nastavenia pacienta pri obezite?

Sme pacientovi partnerom pri jeho boji s obezitou. Ponúkame odborné informácie k správnemu nastaveniu pacienta, sledujeme parametre typické pre pacientov s nadhmotnosťou / obezitou – BMI, krvný tlak, hodnoty glykémie či vysoká hladina cholesterolu. Diagnostikujeme a odporučíme liečbu, sledujeme vývoj parametrov.

Ambulancia BLAHA MED – pre firemných klientov

Aké služby ambulancia BLAHA MED poskytuje pre firmy?

Pre firmy ambulancia BLAHA MED zabezpečuje Pracovnú zdravotnú službu (PZS), Vstupné lekárskej prehliadky pre zamestnancov a starostlivosť o zamestnancov ako zamestnanecký benefit od zamestnávateľa.

Som firemný klient a mám záujem o spoluprácu s vašou ambulanciou.

Nech sa páči, radi vám pripravíme ponuku na mieru, kontaktujte nás mailom: ambulancia@blahamed.sk