Navštívte nás

Žilina, Závodská 6

Napíšte nám

ambulancia@blahamed.sk

Zavolajte nám

+421 41 270 55 77

Všeobecná lekárka pre dospelých.
2

Od malička som túžila po jedinom povolaní. Chcela som sa stať lekárkou. Fascinovala ma možnosť pomáhať ľuďom, liečiť choroby a prinášať úľavu trpiacim. Tento sen ma sprevádzal každým dňom a posilňoval moju túžbu pomáhať ľuďom.

Naplneniu môjho sna som venovala mnoho a mnoho hodín štúdia, vzdelávania, praxe a opäť štúdia, vzdelávania a praxe. Doma i v zahraničí. Vždy som však vedela, že budem liečiť doma, na Slovensku. A tak aj bolo. Prešla som si praxou v štátnej i súkromnej nemocnici, v ambulanciách. Mojim snom však bola vlastná ambulancia. Aká? Ambulancia všeobecnej lekárky pre dospelých.

Prečo všeobecná lekárka?

Často som dostávala otázky, prečo som si zvolila práve túto medicínsku špecializáciu. Či som nechcela niečo viac, niečo prestížnejšie? Neurológiu, kardiológiu či gastroenterológiu? Ja som však bola od počiatku pevne rozhodnutá pre prácu všeobecnej lekárky. Prečo? Pre možnosť komplexnej starostlivosti a celostný prístup k pacientovi, ale aj pre rozmanitosť a flexibilitu práce. Pre ten pocit, že sa chcem venovať primárnej zdravotnej starostlivosti v mojom meste, komunite a môžem tu priniesť svoj osobný vklad.

1. marca 2024 sa môj pracovný sen splnil. Otvorila som vlastnú ambulanciu všeobecnej lekárky pre dospelých v srdci Žiliny. Som nadšená.

Aký je to pocit?

Srdce mi búšilo rýchlejšie, keď som prvýkrát otvorila dvere svojej novej praxe. Cítila som vzrušenie a zároveň pokoru voči zodpovednosti, ktorá na mňa čakala. Ocitla som sa v priestore, kde sa stretávajú dve moje vášne: medicína a ľudia. (O tom čo tomu všetko predchádzalo, napíšem niekedy nabudúce, je toho na román…).

Teším sa z každej možnosti, ktorú mi moja ambulancia prináša. Každý deň je príležitosťou stretnúť nových pacientov, počúvať ich príbehy a spolu s nimi hľadať cestu k zdraviu. Moje nadšenie a radosť zo služby sa premieta do každej konzultácie a do každého pacienta, ktorého mám tú česť liečiť a sprevádzať na jeho ceste za zdravím.

Stáť pri zrode mojej ambulancie mi pripomína, že nič nie je nemožné, ak máme vášeň a odhodlanie. Som vďačná za príležitosť, ktorú som dostala (a ktorú som si vytvorila). Som pripravená venovať sa svojmu povolaniu s láskou a oddanosťou. Môj sen sa stal skutočnosťou a ja som pripravená slúžiť mojim pacientom so všetkou svojou silou a láskou.

Ďakujem za všetky milé slová, pochvalu a podporu, ktorou ste ma zahrnuli od otvorenia mojej novej ambulancie BLAHA MED. Veľmi si to cením a teším sa na Vás. S láskou. ♡ MUDr. Janka Blahová