Navštívte nás

Žilina, Závodská 6

Napíšte nám

ambulancia@blahamed.sk

Zavolajte nám

+421 41 270 55 77

5

Chcem sa s vami podeliť o krásne stretnutie s bežeckou legendou na Pražskom maratóne, s pánom Petrom Polákom.

💪 Medzinárodný pražský maratón 2024 bol nielen o behu a prekonávaní hraníc, ale aj o nečakaných stretnutiach a príbehoch, na ktoré budem ešte dlho spomínať. Jedným z takýchto nezabudnuteľných momentov bolo stretnutie s top osobnosťou bežeckého sveta – maratóncom Petrom Polákom.

Peter Polák, 75-ročná košická bežecká legenda, je mužom, ktorý si napísal vlastnú kapitolu v histórii maratónskeho behu. S úctyhodným počtom už viac ako 400 000 zabehnutých kilometrov za 52 rokov aktívneho behania, prekonal vzdialenosť medzi Zemou a Mesiacom. Jeho vášeň a oddanosť k behu sú nezameniteľné, pretože napriek svojmu veku stále aktívne behá a preteká až do dnešného dňa. Napriek tomu, že to už nerobí pre víťazstvá či rekordy, ale pre radosť, jeho denná rutina zahŕňa približne 20 kilometrov denne, s ešte väčším úsilím pred každým nadchádzajúcim maratónom. Jeho príbeh je plný úspechov a rekordov, no aj osobných strát a ťažkostí, prišiel o milovanú manželku. Životné príbehy ako ten jeho inšpirujú a motivujú ľudí po celom svete. 💖

.🌟🏃‍♀️ V rozhovore, pri náhodnom stretnutí (ale čo je náhoda), v trolejbuse v centre Prahy, po maratóne na Medzinárodnom pražskom maratóne, i za tak krátky čas Peter Polák odhalil viac zo svojho fascinujúceho života. Mali sme si čo povedať, nielen preto, že máme spoločnú lásku ku Košiciam, ale aj pre rovnaký pohľad na šport, život i humor a to i napriek vekovému rozdielu. Hoci úspechy Petra Poláka a maratónske triumfy sú úžasné, človek, ktorý stojí za týmito úspechmi, on, je ešte fascinujúcejší.

👟 Okrem behu sa Peter Polák tiež venoval ultramaratónom, čo si vyžadovalo obrovskú odolnosť a vytrvalosť. Jeho opis po dobehnutí stoviek kilometrov je príznačný pre jeho oddanosť a túžbu prekonať samého seba. Jeho slová o tom, že ultradlhé behy sú skôr pre kone ako pre ľudí, osvetľujú náročnosť takýchto extrémnych výziev.

Stretnutie s pánom Petrom Polákom na Medzinárodnom pražskom maratóne 2024 bolo pre mňa a môjho manžela Martinu príležitosťou stretnúť sa s ikonou behu a príbehom, ktorý prekračuje hranice športu. Jeho milý, veselý a optimistický prístup k životu odzrkadľuje jeho lásku k behu a odhodlanie neustále sa zlepšovať. Blahoželáme mu k skvelému výkonu, tentokrát bežal spoločne so svojim synom.

 🏃‍♂️ Vďaka týmto krásnym stretnutia a príbehom sa Medzinárodný pražský maratón 2024 stal viac ako len športovou udalosťou. Stal sa miestom, kde sa stretávajú ľudia s rôznymi príbehmi a životnými cieľmi, aby oslavovali vášeň a oddanosť k behu a životu samotnému.

👟 Veríme, že sme aj vás motivovali k pohybu, akémukoľvek. Veď každý krok sa počíta.

S láskou

Janka
lekárka